Przejdź do treści

Chwilówka przez Internet

  • przez

Spora liczba osób zaczyna rozważać na poważnie ofertę instytucji pożyczkowych oferujących swoje usługi w systemie online. Podmioty te stają się w ostatnim czasie realną konkurencją dla tradycyjnych banków, które nie dość, że nierzadko odstraszają samym skomplikowaniem formalności, to jeszcze zasłaniając się kryzysem obostrzają kryteria przyznawania kredytów. W momencie gdy natychmiast potrzebujemy pieniędzy taki stan rzeczy nie jest zbyt dobrą wiadomością. Nie dziwi więc fakt, że niezadowoleni z działań bankowców klienci rozglądają się za alternatywnymi źródłami pozyskania potrzebnych funduszy. W tym aspekcie widać coraz bardziej zwiększająca się popularność pożyczek udzielanych na odległość, czyli za pośrednictwem Internetu. Upowszechnienie się tej formy kontaktu z klientem jak również stale rosnąca liczba obywateli mających dostęp do sieci spowodowały, iż instytucje zaczęły inwestować w zdalne środki dystrybucji, oszczędzając tym samym na tradycyjnych oddziałach. To właśnie jest jedną z największych pozytywów działalności online i jednym z czołowych argumentów przemawiających za porzuceniem tradycyjnej formy obsługi.

Pożyczki przez Internet z punktu widzenia pożyczkobiorcy mają natomiast tę podstawową zaletę, że nie wymagają od niego osobistych wizyt w oddziale, czekania w kolejkach, czy wypisywania wielkiego stosu papierowych formularzy. W systemie online wszystko odbywa się bowiem zdalnie, bez opuszczania domu, z zachowaniem minimum formalności i co za tym idzie – prostoty jak również szybkości obsługi. Wszystko co trzeba zrobić to zaledwie uzupełnić stosowny wniosek na stronie internetowej, wyznaczyć kwotę pożyczki a następnie całość zatwierdzić i… to wszystko! O decyzji zostaniemy powiadomieni mailowo, najczęściej jeszcze tego samego dnia. W przypadku gdy będzie ona twierdząca (na co szanse są dużo większe niż w tradycyjnym banku) gotówka również przesyłana jest bez niepotrzebnej zwłoki. Najczęściej już na drugi dzień od momentu złożenia wniosku możemy cieszyć się ze środków pieniężnych widocznych na naszym koncie. Nie ulega więc wątpliwości, że pożyczki online mają szereg plusów, których na próżno szukać w stacjonarnym banku. Warto zatem korzystać z tego rodzaju alternatyw, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie bowiem w tym względzie instytucje działające online są bezkonkurencyjne – obsługa odbywa się o wiele, wiele szybciej niż dzieje się to w tradycyjnej formie – decydując się na bezpośrednią wizytę w oddziale danego banku.

Pożyczki online można zatem zarekomendować przede wszystkim klientom, którzy cenią sobie czas, jak również intuicyjność i szybkość obsługi, które nie lubią czekać godzinami w kolejkach, czy chodzić po urzędach celem uzyskania całej sterty oczekiwanych przez dany bank zaświadczeń. Należy bowiem nie zapominać o tym, iż banki bardzo rygorystycznie podchodzą do kwestii weryfikowania sytuacji finansowej danego klienta i czynnik ten ma niebagatelne znaczenie w ostatecznym rozrachunku, czyli werdykcie o przyznaniu bądź też odmowie udzielenia wnioskowanego kredytu. W przypadku podmiotów online procedury związane z wzięciem kredytu są znacznie bardziej liberalne i dopasowane do możliwości finansowych konkretnego kredytobiorcy, co sprawia, że nie tylko osoby o niskich dochodach, ale również nie mogące formalnie wykazać źródła dochodów nie stoją tutaj na przegranej pozycji.